Opinie o Nas
wyszukiwarka zaawansowana
Pn.-Pt.: 8:00-17:00 668 80 63 23 / 888 23 28 23
mariner@sollux-lighting.pl

Najczęściej zadawane pytania

Jaki typ oświetlenia wybrać?

 

Istnieją różne typy oświetlenia:

Oświetlenie funkcjonalne - o jasno sprecyzowanych funkcjach. Przede wszystkim ma dostarczać do Państwa wnętrz odpowiednią ilość światła, w wysokich, przestronnych pomieszczeniach swoją funkcję spełnią żyrandole natomiast w mniejszych plafony.

Na rynku jest bardzo duży wybór lamp o różnej kolorystyce i wzornictwie. Ważne aby wybrane przez Państwa oświetlenie współgrało z wystrojem wnętrza i podkreślało jego charakter.

Oświetlenie miejscowe - ma na celu zaakcentować konkretne miejsce w Państwa pomieszczeniu.

Oświetlenie pośrednie - np. kasetony oświetleniowe, które wyodrębnią wybraną przez Państwa przestrzeń lub atrakcyjnie zaaranżują sufit. Świetlówki liniowe idealnie podkreślą wnęki.

Ściany o jasnych kolorach najlepiej odbijają światło.

Jak oświetlić miejsce pracy, nauki?

Odpowiednio dobrane oświetlenie gwarantuje nam brak nadmiernego zmęczenia oczu.

Zastosowane źródło światła nie powinno mieć za bardzo skupionej wiązki światła, dlatego nie polecamy opraw LED. Odpowiednią ilość światła dostarczą żarówki w przedziale mocy od 40 - 60 Watt.

Jeżeli pracujemy przy biurku punkt świetlny umieszczamy z jego lewej strony.

 

Co zrobić z zużytą żarówką?

Żarówki zawierają złożone układy elektroniczne i nie powinny być wyrzucane wraz normalnymi odpadami domowymi. Należy je oddać do sklepu z artykułami oświetleniowymi lub do punku zbiórki odpadów sprzętu elektronicznego.

Dlaczego lampa którą kupiłem, nie wygląda tak samo jak na zdjęciu?

Niekiedy producent jest zmuszony dokonać kilku zmian np. w rozmiarze oprawy, po to, aby była ona najlepsza jakościowo i bezpieczna. Zazwyczaj zmiany te dotyczą wnętrza oprawy, chociaż czasami zmienia się również jej wygląd. Jeśli chodzi o rozbieżności w kolorystyce, mogą one wynikać stąd, iż każdy monitor komputerowy może wyświetlać inny odcień.

Jakie oświetlenie według przepisów zastosować do łazienki?

W łazience ze względu na zmienne warunki wilgotności i temperatury zwiększa się zagrożenie porażenia prądem. Poniżej przedstawiamy Państwu schemat podziału łazienki na strefy bezpieczeństwa z wymaganą szczelnością opraw oraz wysokością napięcia zasilającego.

Co to oznacza, że nasze produkty są oznakowane symbolem CE?

Oznakowanie symbolem CE oznacza, że produkt spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej.

Jakie są najważniejsze zalety żarówek LED?

- mniejszy pobór prądu (nawet do 90%)
- dłuższa żywotność
- większa wytrzymałość
- bezpieczeństwo
- brak promieniowania UV
- brak zawartości rtęci i innych metali ciężkich
- przyjazność środowisku

Czy mogę bezpośrednio zastąpić moje obecne żarówki oświetleniem LED?

Tak. Żarówki LED są bezpośrednimi zamiennikami do wszystkich typów żarówek, halogenów oraz świetlówek.

Jaka jest żywotność lampy LED?

Żywotność lampy LED wynosi od 30 do 50 tys. godzin. Po tym czasie skuteczność świecenia spada tylko o 30%, dzięki czemu żarówka nadal działa (w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, które się przepalają).

Jaką barwę światła wybrać?

Wyróżniamy dwie barwy: ciepłą i zimną.
 
Barwa ciepła - wprowadza lepsze warunki do relaksu, uspokaja, rozluźnia. Sprawia również, że nasze pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

Barwa zimna - pobudza i służy naszej koncentracji dlatego idealnie sprawdza się w pomieszczeniach w których pracujemy.

 ..................................................................................................................................................................

 

Lampy z ceramiki i gipsu. Jakie są różnice w produkcji?

Lampy z masy gipsowej

Technologia wytwarzania z tego materiału polega na powolnym suszeniu w temp. rzędu 30-40 stopni, produktów wyjętych ze specjalnych form. Zastosowaniepowolnego suszenia pozwala uzyskać równe, gładkie powierzchnie. Po wyschnięciu każdy produkt jest dodatkowo szlifowany i polerowany.

Po zakończeniu obróbki mechanicznej produkty pokrywane są płynem gruntującym chroniącym ich powierzchnię i mającym ułatwić malowanie farbami. Klosze w oprawach gipsowych np firmy Cleoni są wykonane z niehartowanego szkła i mają jednostronnie piaskowane powierzchnie.

Piaskowanie (matowienie) szkła ma na celu polepszenie rozpraszania światła i ograniczenia oślepiania.

Aby zapobiec oślepianiu bezpośrednim producenci zasłaniają źródła światła kloszami ze szkła lub tworzyw sztucznych. Zabieg ten pozwala zwiększyć powierzchnie świecące i ograniczyć lub wyeliminować negatywne skutki oślepiania naszego wzroku.

Lampy z masy ceramicznej

Oprawy oświetleniowe z masy ceramicznej w odróżnieniu od wyrobów gipsowych, poddawane są obróbce termicznej - tzn wypalane są w specjalnych piecach w temperaturze powyżej 1100 st. C. Wypalanie w piecu powoduje, że mogą wystąpić między seryjnymi produktami minimalne różnice w wymiarach rzędu +-3% ze względu na kurczliwość. Oprawy ceramiczne, podobnie jak gipsowe, dają się malować wszystkimi rodzajami farb z wyjątkiem tynków dekoracyjnych, pamiętać należy jednak że w produktach z ceramiki nie ma możliwości osiągnięcia tak perfekcyjnych kątów, lini prostych jak przy oprawach gipsowych.

Salon Mariner posiada w swojej ofercie lampy z ceramiki i gipsu takich firm jak Cleoni, Deko Light

 

Sollux Lighting Sp.J., ul. Łokietka 35, 64-840 Budzyń, tel. 668 80 63 23, e-mail: sklep@mariner-lampy.pl
wszelkie prawa zastrzeżone© projekt i wykonanie:algrafo.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl