Opinie o Nas
wyszukiwarka zaawansowana
Pn.-Pt.: 8:00-17:00 668 80 63 23 / 888 23 28 23
mariner@sollux-lighting.pl
Jak zaoszczędzić na oświetleniu domu? - poradnik jak zmniejszyć opłaty za oświetlenie!
Jak zaoszczędzić na oświetleniu domu? - poradnik jak zmniejszyć opłaty za oświetlenie!

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć opłaty za prąd? Jednym ze sposobów na to jest rozsądne korzystanie z domowego oświetlenia. Co to dokładnie oznacza? Przeczytaj nasz tekst, a wszystko stanie się jasne.

Chcesz zaoszczędzić na oświetleniu? Pamiętaj, aby korzystać z niego w rozsądny sposób!

Podstawową kwestią, o której powinniśmy pamiętać, jeżeli chcemy obniżyć swoje rachunki za prąd, jest to, aby korzystać z oświetlenia w domu w rozsądny sposób. Przede wszystkim źródła światła w poszczególnych pomieszczeniach powinny być uruchomione tylko wówczas, gdy są nam one niezbędne. Pamiętajmy więc o tym, aby, wychodząc z kuchni czy z łazienki, nie pozostawiać za sobą zapalonego światła. Warto też starać się jak najczęściej korzystać z naturalnego źródła światła, jakim jest… słońce. Jeżeli tylko mamy możliwość, planujmy naszą aktywność na te pory dnia, gdy jest jasno. Ta kwestia często wydaje nam się drobnostką, jednak w dłuższej perspektywie ma ona dla wysokości naszych rachunków za prąd bardzo duże znaczenie.

Kolejną kwestią wartą przemyślenia, jeżeli zastanawiamy się, jak obniżyć zużycie prądu, jest również sam rozkład oświetlenia w mieszkaniu. Rozmieszczając lampy i żyrandole w rozsądny sposób, sprawimy, że wnętrze będzie funkcjonalne bez konieczności stosowania wielu źródeł światła. Ponadto w miejscach takich jak schody czy przedsionek warto umieścić czujniki ruchu z funkcją uruchamiania światła. Dzięki temu unikniemy konieczności pozostawiania włączonego oświetlenia na wiele godzin z rzędu.

Żarówki energooszczędne jako doskonały sposób, aby zaoszczędzić na oświetleniu

Osobom, które zastanawiają się, jak zaoszczędzić na oświetleniu domu, polecamy również rozwiązanie, jakim jest wymiana tradycyjnych żarówek na modele tańsze w eksploatacji. Obecnie do najbardziej opłacalnych należą żarówki LED, które mogą świecić nawet przez 5000 godzin. Co prawda ich cena jest dość wysoka, jednak w ogólnym rozrachunku stosowanie tego typu źródeł światła okazuje się bardzo opłacalne. Oprócz tego godne uwagi są również żarówki halogenowe.

Nie tylko oświetlenie - czyli na co jeszcze zwrócić uwagę, aby zmniejszyć rachunki za prąd

Oczywiście odpowiadając na pytanie, jak zmniejszyć opłaty za prąd, nie wolno zapomnieć również o innych kwestiach - w końcu źródła światła to nie jedyne urządzenia zużywające energię elektryczną w domu. Oprócz rozsądnego korzystania z oświetlenia warto też pamiętać, aby nie pozostawiać różnego rodzaju sprzętów (takich jak laptop czy telewizor) w trybie czuwania. Ponadto dobrze jest ustawić lodówkę z dala od źródeł ciepła, a wodę w czajniku gotować tylko w takiej ilości, jaka jest nam akurat potrzebna. Te drobne na pozór kwestie po dłuższym czasie mogą w znacznym stopniu odbić się na wysokości naszych rachunków za elektryczność.

Sollux Lighting Sp.J., ul. Łokietka 35, 64-840 Budzyń, tel. 668 80 63 23, e-mail: sklep@mariner-lampy.pl
wszelkie prawa zastrzeżone© projekt i wykonanie:algrafo.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl